Поврзете се со нас

Струмица

Во Костурино запалени 300 стари гуми – Интервенираше и Пожарната

Објавено

на

Денес, во с.Костурино, ТППЕ Струмица со 1 ПП возило и 3 пожарникари учествуваше во гасење на околу 300 стари гуми.

Интервенцијата на Пожарната започна во 15.25 часот и траеше 2 часа до целосно ликвидирање на оганот.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Vesti.SR е дел од 034 Медија Груп. Покрај Vesti.SR групацијата е издавач и на онлајн медиумите 24Gevgelija.mk, Valandovo.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.
Коментирај

Остави одговор

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Струмица

Учениците и вработените од СОУ „Јане Сандански“ даруваа крв

Објавено

на

Денес, во СОУ „Јане Сандански“ во Струмица се одржа крводарителска акција каде што 18 вработени и ученици даруваа крв.

Акцијата беше во организација на струмичката организација на Црвен Крст, од каде упатија и благодарност до хуманите дарители.⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Vesti.SR е дел од 034 Медија Груп. Покрај Vesti.SR групацијата е издавач и на онлајн медиумите 24Gevgelija.mk, Valandovo.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.
Прочитај повеќе

Струмица

Денес ќе се одржи 4-тата буџетска форумска сесија

Објавено

на

Денес, 14-ти ноември, четврток, во 18.00 часот во ДОМ на АРМ (голема сала) ќе се одржи четвртата буџетска форумска сесија која се реализира во рамките на Буџетски форум во општина Струмица 2019/2020 година.

На оваа сесија граѓаните ќе имаат можност да се запознаат со расходите по дел од програмите и да учествуваат во утврдувањето на граѓанските приоритети за Буџетот на општина Струмица за 2020 година.

Целта на форумите во заедницата е да се зголеми учеството на граѓаните во процесот на креирање и реализација на општинскиот буџет и зголемување на транспаретноста на Општината.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Vesti.SR е дел од 034 Медија Груп. Покрај Vesti.SR групацијата е издавач и на онлајн медиумите 24Gevgelija.mk, Valandovo.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.
Прочитај повеќе

Струмица

Еден тешко повреден откако автомобил излета од патот Струмица – Валандово

Објавено

на

Вчера, околу 09.00 часот, на регионалниот пат Струмица – Валандово, патничко моторно возило „Фолксваген Пасат“, со велешки регистарски ознаки, управувано од В.М.(69) од Гевгелија, изгубило контрола и излетало од патот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот, по што бил пренесен во Медицинскиот центар Струмица за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Струмица.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Vesti.SR е дел од 034 Медија Груп. Покрај Vesti.SR групацијата е издавач и на онлајн медиумите 24Gevgelija.mk, Valandovo.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.
Прочитај повеќе


 

Facebook

Нови написи

Струмицапред 1 ден

Учениците и вработените од СОУ „Јане Сандански“ даруваа крв

Денес, во СОУ „Јане Сандански“ во Струмица се одржа крводарителска акција каде што 18 вработени и ученици даруваа крв. Акцијата...

Струмицапред 1 ден

Денес ќе се одржи 4-тата буџетска форумска сесија

Денес, 14-ти ноември, четврток, во 18.00 часот во ДОМ на АРМ (голема сала) ќе се одржи четвртата буџетска форумска сесија...

Струмицапред 1 ден

Еден тешко повреден откако автомобил излета од патот Струмица – Валандово

Вчера, околу 09.00 часот, на регионалниот пат Струмица – Валандово, патничко моторно возило „Фолксваген Пасат“, со велешки регистарски ознаки, управувано...

Струмицапред 2 дена

Започна едукативниот проект „Чиста средина е здрава средина“

Јавното претпријатие за комунални дејности „КОМУНАЛЕЦ“ – Струмица во соработка со Општина Стумица во рамки на проектот „Еко Фронт“ започнаа...

Струмицапред 3 дена

Започна обуката за подобрување на вештините за вработување кај младите

Центарот на заедницата на Струмица започна со обуката за подобрување на вештините за вработување – „Изработка на професионална биографија, мотивациско...

Струмицапред 6 дена

26-годишен струмичанец приведен поради палење на туѓо моторно возило

СВР Струмица поднесе кривична пријава против 26-годишен жител на Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување...

Популарно