Поврзете се со нас

Спорт

Заврши турнирот во улична кошарка во Владевци – Екипата на „Бисер“ првопласирана

Објавено

на

Вчера заврши традиционалниот турнир во улична кошарка кој три дена се одржуваше во Владевци.

На турнирот најуспешна беше екипата на „Бисер“ освојувајќи го првото место, како второпласирана заврши екипата на „Книжарница 5+“, а трети момците од екипата на „Автопарк Ване“.

За најдобар играч на „Street Basket – Владевци 2019“, е прогласен Јован Ристов од екипата на „Автопарк Ване“.

Десет екипи составени по пет играчи учествуваа на овој турнир, кој по 7-ми пат се одржа со поддршка на општината Василево, која обезбедни награден фонд од 50.000 денари за најдобрите.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Vesti.SR е дел од 034 Медија Груп. Покрај Vesti.SR групацијата е издавач и на онлајн медиумите 24Gevgelija.mk, Valandovo.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.
Коментирај

Остави одговор

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Спорт

Малиот Александар Арапов од Струмица е кик-бокс шампион на Македонија – Одржано првото Државно првенство

Објавено

на

На 23. февруари во салата „Борис Трајковски” во Скопје се одржа првото Државно кик-бокс првенство, на кое учествуваа голем број кик-бокс клубови од цела држава.

На првенството, струмичкиот клуб „Тим Зоран” учествуваше со 15 натпреварувачи во повеќе категории, а заврши како трет најуспешен клуб во Македонија, освојувајќи 6 златни, 5 сребрени и 4 бронзени медали.

Ова се струмичките натпреварувачи и категориите во кои освоија медали:

Лоу кик -63,5 постари јуниори
1. Ерен Есадовски – Тим Зоран – Струмица

Лоу кик -67 помлади јуниори
1.Марко Атанасовски Викинг – Скопје
2.Марко Андонов Тим Зоран – Струмица
3.Милан Милошевиќ Будо – Кавадарци
3.Панче Витанов Тим Зоран – Струмица

Лоу кик – 91 пос јуниори
1.Милан Митревски Горила- Скопје
2.Филип Мицевски Тим Зоран – Струмица

КИК ЛАЈТ

-28 деца 6 до7 год
1.Александар Арaпов Тим Зоран – Струмица
2.Стефан Кипријановски Шампион – Скопје

-28 Деца 8 до 9 год
1.Матеј Смилевски Максам – Прилеп
2.Ристе Чавков Тим Зоран – Струмица

-28 Деца 8 до 9 год жени
1. Ана Стојанова – Тим Зоран – Струмица

-37 деца 8 до 9 год
1.Драган Пандев Тим Зоран – Струмица
2.Јован Данилов Гладијатор – Штип
3.Макс Спасовски Предатор – Куманово

-37 пом кадети мажи
1.Туркер Исмаил Шампион – Скопје
2.Андреј Смилевски Максам – Прилеп
3.Митко Секулов Тим Зоран – Струмица

-47 пом кадети мажи
1.Јани Постолов Тим Зоран – Струмица
2.Ѓуро Томиќ Работнички Адора – Скопје
3.Јован Чавков Тим Зоран – Струмица
3.Андреј Трајков Тим Зоран – Струмица

+47 помлади кадети мажи
1.Бранко Пандев Тим Зоран – Струмица
2.Александар Делиовски Тим Зоран – Струмица
3.Рафет Кадри Тетово – Тетово
3.Леон Митков Работнички Адора – Скопје

-60 јуниори жени
1.Милена Стојановска Патриот спорт – К.Паланка
2.Ана Вукашиновиќ Тим Зоран – Струмица
3.Владанка Бојкова Гладијатор – Неготино


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Vesti.SR е дел од 034 Медија Груп. Покрај Vesti.SR групацијата е издавач и на онлајн медиумите 24Gevgelija.mk, Valandovo.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.
Прочитај повеќе

Спорт

Почнува традиционалниот 200-километарски марш во чест на трагично загинатиот претседател – Борис Трајковски

Објавено

на

Во чест на трагично загинатиот претседател Борис Трајковски, денес планинари од цела Југоисточна Македонија ќе го започнат традиционалниот Меморијален планинарски марш од Струмица до Скопје.

Маршот долг 200 километри ќе ги здружи спортиститие и ентузијастите од југоистокот со цел одвшбележување на 16 години од смртта на вториот македонски претседател.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Vesti.SR е дел од 034 Медија Груп. Покрај Vesti.SR групацијата е издавач и на онлајн медиумите 24Gevgelija.mk, Valandovo.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.
Прочитај повеќе

Спорт

Ристо Николов од „Џио“ е избран за најдобар спортист – Доделени наградите „Спортист на годината“

Објавено

на

Одбојкарот Ристо Николов од екипата на „Џио“ од Струмица и член на македонската одбојкарска репрезентација е избран за најдобар струмички спортист на манифестацијата „Спортист на годината“ која синоќа се одржа во Струмица.

За најдобар тренер е прогласен Југослав Тренчовски од „Академија Пандев“, а најдобра екипа е актуелниот одбојкарски шампион и освојувач на купот-екипата на „Џио“ – Струмица.

„Ми беше чест што бев заедно со најдобрите и на спортистите кои беа прогласени за најдобри во сите категории им посакувам уште поголеми успеси во оваа година.“ изјави градоначалникот Коста Јаневски, кој на манифестацијата им ги врачи наградите на избраните спортисти.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Vesti.SR е дел од 034 Медија Груп. Покрај Vesti.SR групацијата е издавач и на онлајн медиумите 24Gevgelija.mk, Valandovo.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.
Прочитај повеќе


 

Facebook

Нови написи

Струмицапред 3 дена

Обид за силување: Со закани се обидел да изврши обљуба над партнерката на својот брат

На 28.03.2020 во 20.35 часот во СВР Струмица, Џ.М.(40) од с.Баница, струмичко, пријавила дека околу 19.30 часот, додека била во...

Струмицапред 3 дена

Регистриран првиот случај на коронавирус во Струмица

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата. Во текот на прес-конференцијата Институтот за јавно...

Струмицапред 4 дена

Ќе продолжат реконструкцијата и реставрацијата на Цареви Кули и уредувањето на патеките

Градоначалникот Коста Јаневски, денеска го потпиша договорот за грант од Европската унија и Владата на Република Северна Македонија за реализација...

Струмицапред 6 дена

[ФОТО] Во пожар изгореа ТВ „Вис“ и други субјекти, а повредени се и пожарникари

Денес, (среда) 25.03.2020 година, околу 02.00 часот, во просториите на Регионалната телевизија „ВИС“ како и простории на еден текстилен погон...

Струмицапред 1 недела

Камерата на ТВ „Вис“ во живо забележа апсење поради непочитување на полицискиот час во Струмица

Телевизија „Вис” во синоќешниот пренос во живо на социјалните мрежи, од состојбата на струмичките улици за време на полицискиот час,...

Струмицапред 1 недела

СЕ ВОВЕДУВА ПОЛИЦИСКИ ЧАС: Од утре се забранува движење на населението во периодот од 21 до 6 часот секој ден

Владата на Република Северна Македонија донесе одлука за уште една мерка што за прв пат се воведува во историјата на...

Популарно