Поврзете се со нас

Контакт


   

  Facebook

  Нови написи

  Струмицапред 8 месеци

  Наталија Грчева од Пиперево добитник на 100.000 денари

  Наталија Грчева од с. Пиперево е добитник на 100.000 денари во наградната игра „Мој ДДВ, моја награда”. Среќната фискална сметка...

  Струмицапред 8 месеци

  Се преврте комби возило. Интервенираа пожарникарите за извлекување на повредените лица.

  Вечерва (среда) 08.07.2020 година, во 21.30 часот, на регионалниот пат Струмица -Валанандово, ТППЕ Струмица со 1ПП возило и 6 пожарникари...

  Струмицапред 9 месеци

  4 златни и еден сребрен медал за карате клубот „Шихан” од Струмица

  Вчера, по прв пат во Македонија, се одржа Државното првенство – онлајн натпревар, во Традиционално карате во категорија за деца,...

  Струмицапред 9 месеци

  Два нови случаја на „Ковид-19“ во Струмица

  Денес, според статистиката од изминатото деноноќие која ја објави Министерството за здравство, во Струмица регистрирани се два нови случаја на...

  Струмицапред 9 месеци

  Струмичанка починала откако ја удрил камион

  Вчера на 04.06.2020, попладне, кај стариот градски „Зелен пазар“ во Виница, претходно паркирано товарно возило „застава“ без регистарски ознаки се...

  Uncategorizedпред 9 месеци

  АГАРТА ИНЖИНЕРИНГ ВРАБОТУВА

  Агарта Инжинеринг – Струмица, компанија која се занимава со производство и монтажа на градежна столарија.Потребни квалификации: *Претходно работно искуство на...