Поврзете се со нас
Advertisement
Струмицапред 1 ден

Дел од парите собрани од Богојавленскиот крст Трајче Серафимовски од Струмица ги донираше за операција на Васко Иванов

Босиловопред 1 ден

По една недела откако исчезна Марија Брзакова од Босилово потрагата сѐ уште трае

Струмицапред 1 ден

Жителите на Старо Коњарево втор пат на протести: Повторени барањата за стопирање на сечењето на буковата шума над селото

Струмицапред 1 ден

Започна чистењето на дивата депонија во близина на улица „Антон Панов“

Струмицапред 1 ден

Тепачка во ресторан на улица „Младинска“ во Струмица

Струмицапред 1 ден

Се кројат дрворедите на улицата „24. Октомври“ поради што ќе биде затворена за сообраќај до 16 часот

Струмицапред 1 ден

Пожар се шири во правец на Моноспитовско блато

Спортпред 2 дена

Ристо Николов од „Џио“ е избран за најдобар спортист – Доделени наградите „Спортист на годината“

Струмицапред 3 дена

Во Струмица е отворен првиот специјализиран фитнес центар за лица со попреченост

Струмицапред 3 дена

Возило удрило во пешаци на улица „Ленинова” во Струмица и побегнало